آنچه كه متفاوتمان می كند نیرویی است كه با آن بتوانیم نقشه ها و رویاهای خود را عملی سازیم.

ابزارهای پوشیدنی همچون برچسب‌های هوشمند تاکنون بسیار مورد توجه سازندگان این دست ابزارها و البته کاربران عمومی قرار گرفته است. این بار با تمبری هوشمند آشنا می‌شویم که چندین قابلیت را به صورت همزمان ارائه می‌دهد.


فناوری که در برچسب بسیار کوچکی به کار رفته است می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به روشی استاندارد و معمولی برای نظارت بر سلامت بیماران یا ورزشکاران تبدیل شود. این برچسب ابعادی در حدود یک تمبر معمولی دارد و ضخامت آن نیز در حدود ضخامت موی انسان است ولی با وجود کوچکی می‌تواند کاربردهای بسیاری از حوزه سلامت تا حوزه‌های عمومی همچون جایگزینی بلیت‌ کنسرت‌ها یا مسابقات ورزشی را پوشش دهد.


این فناوری که توسط شرکت MC10 توسعه داده شده است به نوعی ادامه ثبت اختراع این شرکت برای فناوری تمبرهای هوشمند پوشیدنی محسوب می‌شود که توسط پرتو فرابنفش کار می‌کرد و اوایل امسال به بازار معرفی شد.


نکته‌ی اصلی در فناوری جدید معرفی شده، بهره گیری از فناوری خوانش به وسیله‌ی امواج رادیویی از راه نزدیک یا همان NFC است که می‌تواند داده‌های لازم را از روی تمبرهوشمند بخواند یا روی آن بنویسد. NFC مجموعه‌ای از پروتکل‌های ارتباطی است که امکان برقراری ارتباط بین دو ابزار الکترونیکی را که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند به شکلی ایمن فراهم می‌کند.

در این حالت هر ابزار هوشمندی که به قابلیت NFC مجهز باشد توانایی خوانش یا نوشتن بر روی تمبرهای هوشمند را دارا بوده و می‌توان از آن‌ها برای کار کردن با تمبر هوشمند بهره گرفت.


همچنین در این فناوری برای رفع نگرانی از دسترسی‌های غیرمجاز و امنیت پایین از فناوری قفل الکترونیکی برای تنهاخوانشی (Read-Only) کردن تمبر و نیز الگوریتم‌های محافظت اطلاعاتی بهره گرفته شده است. کندن این تمبر از روی پوست هم آن را کاملا غیر قابل استفاده می‌کند بنابراین کاربر هر زمانی که دلش بخواهد می‌تواند آن را دور بیاندازد.
 
البته تاکنون تاتوها و برچسب‌های هوشمند بسیاری در دانشگاه‌ها و پروژه‌های مختلف معرفی شده‌اند اما تمامی آن‌ها برای یک هدف خاص طراحی و ساخته شده بودند در حالی که تمبر هوشمندی که توسط این شرکت معرفی شده است می‌تواند کاربردهای متفاوتی برای کاربر خود داشته باشد.

این تگ را می‌توان تا دو روز بر روی پوست نگه داشت که این شامل فعالیت‌هایی همچون ورزش یا دوش گرفتن هم می‌شود.  ۴ لایه‌ی اصلی این تگ عبارت‌اند از لایه‌ای از چسب پزشکی که به تگ امکان کشش و تغییر ابعاد متناسب با پوست فرد را می‌دهد، لایه‌ای که آنتن و چیپ اصلی بر روی آن قرار گرفته است، لایه‌ای برای قرار گیری طرح گرافیکی و لایه‌ای برای محافظ در برابر امواج فرابنفش تا لایه‌های دیگر را از آسیب دور نگه دارد.


البته این شرکت تاکنون اطلاعاتی از قیمت یا زمان عرضه‌ی این محصول به بازار ارائه نداده است ولی به خوبی می‌توان پیش بینی کرد این محصول در کاربردهایی همچون پرداخت غیرنقدی، دسترسی به اتاق‌های هتل‌ها، شناسایی افراد یا نظارت بر سلامت افراد به شدت مورد توجه مصرف کنندگان قرار بگیرد.

 

 


 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

صندلی داغ . . . (کلیک کنید)

اینستاگرام . . . (کلیک کنید)

کانال تلگرام . . . (کلیک کنید)

خبرنامه

يك پيشنهاد دوستانه:

دریـافت اطلاعات آموزشی

از هــر کــجــای این  کــهــن  مــرز  و  بــوم، جهــت دریـافـت اطلـاعـات آمــوزشــی رایگان کافیسـت نام شهر محل سکونت و مقطع تحصیلی خـودتـان را بــــــه 10004641 پیامـــک نمایید تا از خدمات رایـگان ما بهــراه مند شوید.

وب سايت « آموزش تخصصي فيزيك كنكور» ــ هم « راه » و « همراه » شما از هم اكنون تا موفقيت

851331
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
94
107
624
849838
7247
1958
851331

آی‌پی شما: 3.230.154.129
امروز: پنج شنبه، 08 خرداد 1399 - ساعت: 18:03:49

اطلاعات آماری وبسایت

بازدیدکنندگان
221
مطالب
380
نمایش تعداد مطالب
464012

در طي دوره هاي آموزش متوسطه همواره اهميت زيادي به درس فيزيك داده شده است. اما هنوز هم دانش آموزاني را مي توان يافت كه در درك مفاهيم مشكلات بسزايي دارند. از اين رو با استطعانت از الطاف پروردگار عالميان، اقدام به تاسيس وبسايت «آموزش تخصصي فيزيك كنكور»  نموده ام تا بتوانم تعاملي دو سويه با دانش آموزان و علاقه مندان فيزيك ايجاد نمايم.

هدف اصلي در طراحي و ايجاد اين وبسايت، ارائه راه كارهاي لازم جهت پيمودن سريع و راحت مسير پيشرفت در امتداد موفقيت شما آينده سازان اين كهن مرز و بوم است. و در اين راه سعي بر آن بوده كه بتوانم مجموعه اي منظم و پر بار براي استفاده دوستان علاقه مند ايجاد نمايم. اميدوارم در نيل به اين هدف، رضايت شما دوستان گرامي نويد بخش اين مدعا باشد.

فيزيك علمي شورانگيز و زيباست كه ارتباطي تنگاتنگ با دنياي واقعي دارد. اين علم با نگرشي سنتي، علمي دشوار و مبتني بر رياضيات محسوب مي شود و از سوي ديگر با توانايي ادراك مشاهدات تجربي دانش پژوهان بستگي شديد و مستقيم دارد.

اگر باور ما آموزش و پرورش جوانان كشور توانمندمان، ايران سر بلند است بايد افزون بر آموزش مفاهيم درسي، گامهايي براي پرورش توانايهاي آنها برداريم. امروزه در جهان نيز اين هدف براي تربيت شهروندان داراي انديشه و قانون مدار  و زندگي آينده آنها دنبال مي شود.

از ويژگيهاي هر انسان، انديشه و انديشيدن اوست كه عامل پيشرفتها، اكتشافات، اختراعات و سازندگي به شمار مي رود. البته براي دستيابي به اهداف بزرگ، كار وتلاش هر چند لازم است، اما كافي نيست. بلكه آنچه اهميت دارد و هركسي را به سر منزل مقصود رهنمون مي سازد،«ادامه تلاش» است.

تماس با ما

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری