وبلاگ

هیس !!! محدود شده ها فریاد نمیزنند…!               بخش سوم

15.3
استراتژیست

هیس !!! محدود شده ها فریاد نمیزنند…!               بخش سوم

ادامه از بخش دوم

تغییر گام بزرگی است که هر کسی نمی‌تواند آن را بردارد
ما نباید اینگونه باشیم. هر چند باید حق داد که به طور کل هر موجود زنده‌ای از تغییر هراس دارد و به راحتی آن را نمی‌پذیرد. تغییر گام بزرگی است که هر کسی نمی‌تواند آن را بردارد.
ما به آن چیزی که هستیم و در تصورمان خواهیم بود، عادت کرده‌ایم و این عادت و دوام آن، ما را از خیلی توفیقات بزرگ، محروم خواهد کرد.
شک نکنید. خیلی از مردم به جرات بگویم بیشتر مردم، محدودیت‌های ذهنی خود را به عادت بدل کرده‌اند. آن‌ها به همین چیزی که دارند و هستند عادت کرده‌اند و راضی هستند. آنها قطعا از رویا می‌ترسند. و قدرت ریسک ندارند و مشکل هم دقیقا همین نکته است. با این اوصاف این عده هرگز نباید توقع پیشرفت در زندگی را داشته باشند و باید بدانند که آینده‌ای متفاوت با اکنون نخواهند داشت.
بی‌شک ما هر چه که می‌خواهیم برای خوشی و سعادت خودمان است و دراین موضوع، اصلا تردیدی نیست. بسیار خوب، نتیجه این همه بحث هم همین است. ما می‌خواهیم ذهنمان تغییر کند و گسترده شود. باز باشد. اندیشه‌های بزرگی را رقم بزند و از قابلیت‌های زیادی برخوردار باشد ولی مرز این خواستن‌ها باید مشخص شود و برای رسیدن به آن امیدوار بود.
مارک فیشر تعریف دیگری ارائه می‌دهد:
زندگی بسته به چهارچوب‌های ذهنی‌ات می‌تواند به روی زمین باغ گل سرخی یا جهنمی باشد.
یادتان باشد شما همیشه به گل سرخ فکر کنید. مطمئن باشید وقتی برنامه‌ریزیتان درست باشد، ذهن ناهشیارتان برایتان معجزه‌ها خلق می‌کند. شگفتی‌ها می‌آفریند. هیچ تردید نکنید که کسی که بر ذهنش مسلط می‌شود، تقدیرش را در کف اقبال خودش می‌گیرد.
مارک فیشر در این باره نظر جالبی دارد: ذهنتان را برای نشان دادن خودش، به تمرکز کردن عادت بدهید. هرگاه ذهنتان از طریق تمرین‌های تمرکز، نیرومند شد و شما اتکا به نفس پیدا کردید، در خواهید یافت که دیگر مشکلات زندگی، شما را به چنگ نخواهد انداخت. بدانید که هر چه ذهنتان نیرومندتر باشد، مشکلاتتان ناچیزتر خواهد نمود.
اما در انجام این کار نباید یک اصل را فراموش کرد و آن هم تمرین است، تمرین، تمرین و فقط تمرین برای تمرکز و تقویت ذهن. اصولا همه زندگی، یعنی تمرین تقویت ذهن. مارک فیشر تمرین ذهن را در زندگی اینگونه تعریف می کند که در گذار از هر زندگی ، ذهن به آهستگی خود را کشف کرده و می پروراند. هر گاه ذهنت به بالاترین سطح تمرکز برسد، به وضعیت خارق‌العاده ای دست می‌یابی. که در آن رویاهایت با واقعیت منطبق می‌شود.
مارک فیشر به سادگی از بحث فاصله نمی‌گیرد. او یک راهکار جالب هم درباره ایمان و باور به این تقویت ذهن دارد که جالب است:‌ باید به زندگی و قدرت ذهنت اعتماد کنی. نگران نباش. نخست هدفت را تعیین کن. آنگاه از ناهشیار ژرفت بخواه که تو را به سوی مکنت هدایت کند. نخست بخواه. آنگاه صبر کن. چیزی نخواهد گذشت که پاسخ خواهد آمد. آری پاسخ خواهد آمد.

مخاطبان گرامی، داوطلبان کنکور، دانش‌آموزان عزیز شما هم می‌توانید به راحتی و با کمی دقت موانع موفقیت را پیدا کنید و به خوبی در جهت شناخت آن‌ها برآیید، با تمرکز و تقویت ذهن برای رسیدن به هدف تلاش کنید.
همیشه این جمله وینسنت را به یاد داشته باشید که:
وقتی همه منابع ذهنی و جسمانی متمرکز بشوند، قدرت انسان برای حل مسائل به طور حیرت‌انگیزی چند برابر می‌شود. و در آخر به قول انیشتین ما هنگامی می‌تونیم به موفقیت برسیم که ابتدا موانع رو پیدا کنیم….

———————————————————————————————-

ادامه این مقاله در بخشهای دیگری ارایه شده. پیشنهاد می کنم حتما بخونید…

هیس !!! محدود شده ها فریاد نمیزنند…!     بخش اول
هیس !!! محدود شده ها فریاد نمیزنند…!     بخش دوم
هیس !!! محدود شده ها فریاد نمیزنند…!     بخش سوم

از شیر مرغ تا جون آدمیزاد ⇓

اینارو قبلا نوشتم ⇓

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه